Sander Bremer runt samen met Anita een melkgeitenbedrijf met 1500 geiten en gebruikt sinds een aantal maanden de Shuttle Eco voerrobot van BouMatic. Voorheen voerden ze met een getrokken voermengwagen, maar die was verouderd en te klein. De overstap naar automatische voeren kwam na een bezoek aan een rundveehouderij en contact met BouMatic-dealers.
Buiten staat een stationaire menger die dagelijks gevuld wordt met een mengsel van gras, perspulp en sinaasappels. De robot haalt het voer op, mengt het met krachtvoer en verdeelt het in porties voor de geiten. De dieren waren snel gewend aan de robot en reageren nieuwsgierig.
Via een app en computer kan het rantsoen eenvoudig aangepast worden, bijvoorbeeld bij warm weer. Sinds de invoering is er minder restvoer, meer rust in de stal en een hogere melkproductie. De robot bespaart 12 tot 15 uur werk per week en verhoogt het dierenwelzijn. Al met al is de Shuttle Eco een waardevolle toevoeging aan het bedrijf.